Badminton to dynamiczny sport i wbrew pozorom bardzo wyczerpujący. Wymaga od zawodników szybkości i wytrzymałości, a niektórzy z naszych podopiecznych trenują po kilka, kilkanaście godzin tygodniowo. Do tego dochodzą także weekendowe zawody i turnieje. Każda godzina na korcie to intensywna godzina biegania, skakania i nagłych zwrotów.
Przy tak angażującej grze bardzo obciążane są stopy i stawy, a układ ruchu zawodnika narażony jest na różne przeciążenia i napięcia. Dlatego jesteśmy wdzięczni Klinice Ortomedicum we Wrocławiu, która objęła nas swoją opieką fizjoterapeutyczną – wszyscy nasi podopieczni przeszli badania diagnostyczne i zostali zaopatrzeni we wkładki sportowe zrobione induwidualnie dla każdego z nich.

Zadaniem wkładek sportowych jest poprawa komfortu gry oraz zapewnienie stopom odpowiedniej amortyzacji oraz stabilizacji – dzięki czemu możemy uniknąć niepotrzebnych kontuzji. Ale poniewaz wkładki wykonywane w Ortomedicum są jednocześnie wkładkami ortopedycznymi, więc korygują także wady stóp i postawy, które zostały „wyłapane” u naszych chłopców w trakcie badania diagnostycznego.

BADANIE DIAGNOSTYCZNE poprzedzające wykonanie wkładek trwa około 45-60 minut. Dlaczego tak długo? Bo jest wyjątkowo dokładne i obejmuje badanie na macie tensometrycznej, podoskopie i plantografie. Fizjoterapeutka bada nie tylko stopy, ale cały narząd ruchu. Sprawdza postawę ciała, zakresy ruchów, obciążenia, ustawienie kolan i miednicy.

Wkładki ortopedyczne są projektowane indywidualnie dla każdej osoby i tworzą się dosłownie na naszych oczach.

Teraz we wkładkach sportowych grają już wszyscy zawodnicy WKS Śląsk Wrocław Badminton i trener naszej sekcji Paweł Prądziński.

Co zyskaliśmy dzięki wkładkom? Lepszy komfort gry, większą zwrotność i lepsze odbicie. A także jeszcze większą skuteczność – co pokazują ostatnie wyniki naszych zawodników.

Polecamy Ortomedicum wszystkim sportowcom i osobom aktywnym. A ponieważ każda aktywność ma inną dynamikę, w Ortomedicum jest aż 11 rodzajów wkładek sportowych, które różnią się konstrukcją.

ORTOMEDICUM WROCŁAW, ul. Kasprowicza 9a: http://www.ortomedicum.pl