Nasi podopieczni po raz kolejny pokazali swój talent i udowodnili, że potrafią walczyć. Z Międzynarodowego Turnieju Badmintona „Mazovia Junior Cup 2022” wróciliśmy z 4 medalami.

W turnieju „XXII Mazovia Junior Cup 2022” wystartowało 237 zawodników z trzech państw: Litwy, Ukrainy i Polski (w tym wszyscy najlepsi polscy badmintoniści w tych kategoriach wiekowych). Nasz klub zaprezentowało 7 zawodników: Antoni Wielgus, Michał Jaworski, Jakub Olkuski, Tomek Koperdowski, Jakub Sidor, Mikołaj Morawski Świetnie zaprezentował się nasz najbardziej utytułowany reprezentant Mikołaj Morawski wygrywając obie kategorie bez straty seta! Błysnęli tez nasi bardzo utalentowani młodsi podopieczni. Pokazali, że będą walczyć w tym sezonie o najwyższe cele.

Z turnieju przywieźliśmy 4 medale:

  • 1 miejsce gra podwójna U-17: Mikołaj Morawski / Krzysztof Podkowiński(Hubal Białystok)
  • 1 miejsce gra mieszane U-17: Mikołaj Morawski / Julia Wójcik(Benninca Kędzierzyn Koźle )
  • 2 miejsce gra pojedyncza U-13: Antoni Wielgus
  • 2 miejsce gra podwójna U-13 Antoni Wielgus/Michał Jaworski.

Gratulujemy naszym podopiecznym wyników i już odliczamy dni do kolejnego startu w Denmark Open u-17 – jednego z najważniejszych turniejów w Europie gdzie zbierać punkty i doświadczanie będzie trójka naszych reprezentantów : Mikołaj Morawski, Jakub Sidor oraz Bartosz Puńko.