To był dla nas aktywny rok. Pełen wyjazdów, turniejów, nowych doświadczeń i medali, które cieszą ogromnie, bo są dowodem na to, że nasza praca przynosi efekty.

To był ważny rok dla całej sekcji WKS Śląsk Badminto. W grupach amatorskich gra z nami coraz więcej osób, a popularność zajęć dla dorosłych naprawdę miło nas zaskoczyła.

Nasz sekcja sportowa także powiększyła się o nowe, młode talenty, ktore zadebiutowały w tym roku na kilku ważnych zawodach. Z bardzo dobrym wynikiem. Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych zawodników, którzy w kategoriach U-13 wygrali w 2022 r. Ogólnopolski Festiwal Badmintona i wywalczyli Wicemistrzostwo Polski na Klubowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie.
Michał Jaworski i Antoni Wielgus – nasi najmłodsi wychowankowie znaleźli się w grupie najzdolnieszych zawodników w Polsce i zostali objęci programem szkoleniowym FUTURE BADMINTON TEAM.

Dla naszych starszych podopiecznych to także był ważny sezon. Miło obserwować, jak stają się zawodnikami coraz bardziej pewnymi swoich umiejętności. Rok 2022 oznaczał dla nich start w znaczących turniejach krajowych i zagranicznych. Najważniejsze zwycięstwa to trzy złote medale na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików, dwa złote na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Złoty medal M. Morawskiego na Yonex POLISH U17 INTERNATIONAL i złot dla Bartosza Puńko w Slovak Youth U17 2022.

Nasz zawodnik, Mikołaj Morawski, znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu europejskim do lat 17 w grze podwójnej chłopców (razem z Krzysztofem Podkowińskim z Hubal Białystok).

Rok 2022 to także rok ciekawych eventów, w których uczesniczyliśmy i które zorganizowaliśmy: Piknik Badmintonowy we wrześniu i Warsztaty Świąteczne z olimpijczykiem Adrianem Dziółko w grudniu. dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękną grę, sportowe emocje i pozytywną energię.

Wszystkie osoby, które chciałyby do nas dołączyć, zapraszamy na treningi w Hasta laVista i CitySporrts4People: https://wksslask-badminton.pl/5-wrzesnia-startujemy-z-treningami/

Dziękujemy naszym wszystkim partnerom i sponsorom: