Badminton to świetna gra dla dzieci, także tych najmłodszych. Spójrzcie na Jagodę i Ellenorę – to najmłodsze uczestniczki naszych zajęć, ale jak widać, gdy dostają rakiety do rąk są mega skupione i przejęte. Tata Ellenora powiedział nam, że córka kocha badmintona. Nie mamy wątpliwości, że tak jest. Jagoda i Ellenora – to dwie małe dziewczynki z wielką pasją do gry. Zresztą zobaczcie sami…

Kiedy rodzice pytają: „Jaki wiek jest optymalny, żeby dziecko zaczęło grę w badmintona?„, odpowiadamy często: 6-8 lat. Młodsze dzieci mogą mieć problem z trafianiem rakietą w lotkę, co może je zniechęcić. Dużo zależy jednak od indywidualnych umiejętności i predyspozycji dziecka. Ellenora jest w wieku 5,5, ale w parze z rok starszą Jagodą świetnie sobie radzi.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą spróbować swoich sił na korcie na zajęcia badmintona.
Dzieci uczą się gry od podstaw: zasad poruszania się po korcie, kroków, techniki, prawidłowego trzymania rakiety. Nawet jeżeli Twoje dziecko nigdy nie trzymało rakiety, wszystkiego go nauczymy.
Zajęcia są prowadzone w małych grupach – tak, żeby trener miał czas popracować z każdym indywidualnie. Uczestnicy treningu grają z trenerem i między sobą.
Pierwsze zapoznawcze zajęcia są gratis.

CZY BADMINTON TO SPORT DLA KAŻDEGO DZIECKA?

Zdecydowanie TAK! Badminton wszechstronnie kształtuje wiele cech motorycznych. Na treningach dzieci pracują nad szybkością, wytrzymałością, siłą i koordynacją. Nawet jeśli trafiają do nas dzieci, które niespecjalnie radzą sobie na lekcjach WF-u, po roku systematycznych treningów widzimy ogromny postęp w ich motoryce i zwinności.

Nasza międzynarodowa grupa dzieci na treningu badmintona w Hasta la Vista.

Zajęcia w Hasta la Vista (ul. Góralska 5 we Wrocławiu) odbywają się dwa razy w tygodniu:
– wtorki – godz. 16.00-17.00,
– czwartki – godz. 16.00-17.00.

Przyjdźcie, spróbujcie i dajcie się wciągnąć do gry 😉