Oprócz zajęć dla dzieci i młodzieży organizujemy także treningi dla dorosłych. Treningi zawsze prowadzi wykwalifikowany trener, którego zadaniem jest nauczyć was poprawnej techniki, taktyki i zasad gry.

DLA KOGO SĄ NASZE ZAJĘCIA?

Dla wszystkich osób, które chcą zacząć grać lub doskonalić swoje umiejętności. Zajęcia są grupowe, ale pracujemy w małych grupach – maksymalnie 4 grających na korcie, tak żebyście nie przeszkadzali sobie wzajemnie i żeby trener mógł poświęcić uwagę każdej osobie. W trakcie treningu gracie bezpośrednio z trenerem i między sobą.

KOMU POLECAMY NASZE ZAJĘCIA?

Treningi badmintona polecamy wszystkim osobom, które chcą grać, a nie mają z kim. Chcą się odstresować i zrelaksować po pracy, a jednocześnie szukają sportu, dzięki któremu można się zdrowo poruszać. Wbrew pozorom badminton to szybki i dynamiczny sport – zwłaszcza, gdy już złapiesz podstawy. Wymaga niezłej kondycji, ale tę kondycję możesz sobie wypracować grając regularnie. Najważniejsze, żeby się nie zniechęcić, kiedy po nawet średnio-ciężkim treningu, masz następnego dnia zakwasy. Dlatego początkującym osobom polecamy treningi dwa razy w tygodniu – wtedy znacznie łatwiej jest wskoczyć w rytm gry. Po kilku miesiącach regularnych treningów poczujesz różnicę – złapiesz kondycję, wyrzeźbisz sylwetkę, a nawet zrzucisz kilka kilogramów.

BADMINTON – SZYBKI SPOSÓB, BY ZGUBIĆ KILOGRAMY

Jeśli chcesz schudnąć, polecamy ci badmintona. Dorosła osoba spala w trakcie treningu ok. 500-600 kalorii i przebiega ok. 4 km. Zaawansowany gracz podczas szybkiej gry przebiega nawet 7 km. Grając w badmintona, naprawdę trzeba się nabiegać. Choć z boku sport ten wygląda czasem niewinnie – ot, takie odbijanie lotki – wiele osób wychodzi z kortu w mokrej koszulce. Jeśli trenujesz systematycznie, twoja waga może się zmniejszyć nawet o 4 kilogramy miesięcznie! I jest to bardzo przyjemny sposób zrzucania kilogramów – podczas gry naprawdę świetnie się bawisz, a dzięki temu nie czujesz, jak dużą pracę fizyczną wykonuje twoje ciało.

CIESZ SIĘ GRĄ, EFEKTY PRZYJDĄ SAME

Badminton to sport, który szczególnie wzmacnia mięśnie nóg, ramion i pośladków. To wszystko dzięki specyficznym ruchom, które setki razy wykonujesz w trakcie meczu: wypady, wyskoki, szybki sprint do skrótu. Co ciekawe, wyliczono, że osoba grająca w badmintona wykonuje dwa razy więcej ruchów niż tenisista! Średnio, w trakcie trzech setów, zawodnik odbija lotkę aż 400 razy! To ciężka praca całego ciała, po której możesz się czuć tak, jakbyś przebiegł maraton, ale jest przy tym dużo zabawy.

Jedno jest pewne – twoja kondycja z treningu na trening będzie coraz lepsza. Sam/-a się zdziwisz, jak wejdziesz na 4 piętro albo podbiegniesz do autobusu bez zadyszki.

SIEDZISZ CAŁY DZIEŃ PRZED KOMPUTEREM? PO POŁUDNIU POBIEGAJ Z RAKIETĄ

Polecamy badmintona także osobom, które mają pracę siedzącą i wiele godzin spędzają przed komputerem. Z dwóch powodów. Gra w badmintona wzmacnia mięśnie, a dzięki temu będziesz mniej narzekać na bóle kręgosłupa i pleców. Po drugie – podążanie wzrokiem za śmigającą lotką to świetne ćwiczenie i relaks dla oczu, które przez cały dzień wpatrują się w monitor. Pamiętaj, że długotrwałe patrzenie w monitor komputera powoduje skurczenie mięśni, utratę elastyczności soczewki i przyzwyczajenie do wyraźnego widzenia jedynie z bliska. Za to gra w badmintona poprawia akomodację oczu i jest polecana osobom noszącym okulary – zwłaszcza tym z wadą krótkowzroczności!

DLACZEGO BADMINTON ZROBI Z CIEBIE LEPSZEGO KIEROWCĘ?

I na koniec jeszcze jedna zaleta badmintona – to sport, który poprawia refleks i spostrzegawczość. W tak dynamicznej grze jak badminton przez cały czas musisz być czujny i szybko reagować. Twoje oczy są wręcz zmuszone, by szukać ruchomego punktu, a ty wyrabiasz w sobie nawyk błyskawicznego podejmowania decyzji. Ta umiejętność przydaje się w wielu dziedzinach życia. Jeśli jesteś kierowcą, na pewno poprawi się twoja spostrzegawczość i szybkość reakcji na drodze 😉

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH ODBYWAJĄ SIĘ w Hasta la Vista we Wrocławiu, dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy w godz. 20.00-21.30. Zapraszamy.

Przyjdź, spróbuj i daj się wciągnąć do gry.