Zastanawiasz, czy badminton jest sportem dla Twojego dziecka? Badminton to świetna forma ruchu praktycznie dla wszystkich dzieci. Dzieci, które cały dzień siedzą w szkole i przed komputerem, mogą dzięki treningom poprawić kondynację i koordynację ruchową. Tym hiperaktywnym i nadpobudliwym pozwala rozładować nadmiar energii. A dzieci nieśmiałe i trochę wycofane uczy szybkiego podejmowania decyzji i odwagi. Pierwsze – zapoznawcze zajęcia – zawsze są u nas gratis, więc możecie przyjść i spróbować…

To nie wszystkie zalety badmintona. Badminton jak każdy sport rozwija motorycznie i wzmacnia wszystkie mięśnie. Ale w przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin rozwija wszechstronnie – angażuje nie tylko mięśnie, ale przede wszystkim głowę. Musisz myśleć strategicznie, bo oprócz zwinności i szybkości, bardzo ważna jest taktyka.

Regularne treningi Badmintona

w widoczny sposób poprawiają szybkość, zwinność, wytrzymałość i koordynację dziecka. Godzinny trening to dużo biegania, skakania i uderzeń rakietą. Na poziomie amatorskim wystarczą treningi 2 razy w tygodniu. Na treningach uczymy prawidłowej techniki poruszania się po korcie i odbijania lotki. To te umiejętności zwiększają skuteczność i sprawiają, że jesteśmy w stanie uderzać lotkę mocniej, a cow ażniejsze skierować uderzenie w miejsca, gdzie chcemy. 

Badminton uczy wytrwałości i kształtuje charakter

Współczesne dzieci są przyzwyczajone do komfortu życia, który rozleniwia. Dlatego są mniej wytrwałe, szybciej się poddają. Mają wiele alternatywnych, atrakcyjnych form spędzania czasu: internet, gry, telewizja. Szkolne zajęcia wf-u też często nie zachęcają do większej aktywności. Dzieci nie lubią monotonni. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko więcej się ruszało, trzeba mu zaproponować takie treningi, które są urozmaicone i są świetną zabawą. Badminton taki jest, wystarczy dodać trenera z pasją, fajną grupę i badminton wciąga do gry na całego.

Wszyscy rodzice muszą jednak pamiętać, że nic na siłę. W sporcie nie chodzi o to, żeby zmuszać, ale inspirować, zachęcać. Dlatego zawsze powtarzamy, że warto przyjść, spróbować i zagrać. Gratis – bo pierwsze, zapoznawcze zajęcia u nas są bezpłatne.

Regularność treningów jest ważna, bo dziecko uczy się obowiązkowości i systematyczności. Czuje i widzi postępy. Trafiąją do nas dzieci, które odkrywają w sobie bakcyla rywalizacji i już po roku regularnych treningów chcą spróbować swoich sił na turniejach.

Badminton poprawia refleks

i spostrzegawczość. Badminton to bardzo szybki sport. Jest najszybszą grą na świecie, biorąc pod uwagę prędkość lotki. Wymaga błyskawicznych reakcji i nagłych zmian kierunku biegu. Poprawia motorykę całego ciała i koordynację na poziomie: oko-ręka.

Stojąc z boku i przyglądając się grającym, można mieć wrażenie, że badminon to taka „lekka” i łatwa gra. Ale wystarczy wejść na kort, żeby się przekonać, że ta gra wymaga sporej kondycji i wytrzymałości.

Kiedy dziecko może zaczynać swoją przygodę z badmintonem?

Najlepiej, gdy jest w wieku 6-8 lat. Można spróbować wcześniej, ale młodsze dzieci mogą mieć problem z trafianiem rakietą w lotkę, co może je zniechęcić. Dużo zależy od indywidualnych umiejętności i predyspozycji dziecka. Dlatego zapraszamy na kort.

DOŁĄCZ DO NAS!!!

Jak zapisać dziecko na trening?

  • mejlowo: biuro@wksslask-badminton.pl
  • telefonicznie: 600 744 686 lub 602 172 114